Entitats en xarxa - Sant Cugat Entitats - Notícies

 

Cercador

(dd/mm/aaaa)

Notícies


Avui dijous 17/09/2020, a les 21:00 farem la primera reunió del curs, serà virtual, si voleu assistir-hi envieu un correu a ampa@insangeletaferrer.com i us enviarem l'enllaç.

Aquest dimarts, 8 de setembre, el Comitè Català d'Hoquei Patins ha fet públics els calendaris de totes les lligues de categoria sènior masculina i sènior femenina d'àmbit català de la temporada 2020-2021, que començaran el cap de setmana del 26 i el 27 de setembre i s'han hagut d'adaptar als protocols sanitaris dictats per la Secretaria General de l'Esport i l'Activitat Física (SGEAF) a conseqüència de la pandèmia de Covid-19.

Per seguir els protocols, els equips han estat distribuïts en grups per proximitat geogràfica i jugaran els partits d'anada i tornada contra el mateix rival en dues jornades consecutives per després tenir-ne una de descans abans de les dues següents i així successivament.

Després de la baixa d'última hora de CP Malgrat de Nacional Catalana femenina, en total hi ha 191 equips sèniors repartits en quatre categories masculines i tres femenines

Aquests són tots els grups de totes les categories, que ja tenen el calendaris actius a l'intranet eCompetició de la Federació Catalana de Patinatge.

 

NACIONAL CATALANA MASCULINA

  • Grup A: CP Voltregà, CP Manlleu, GEiEG, HP Tona, SHUM Frit Ravich, CH Olot, CH Caldes Recam Làser i CP Vic.
  • Grup B: HC Piera, HC Sentmenat, CE Noia Freixenet, CP Congrés-La Sagrera Es Mou, Cerdanyola CH, CH Vila-seca, Barça i CH Santa Perpètua.

 

NACIONAL CATALANA FEMENINA

  • Grup A: CH Mataró, CH Lloret, CP Jonquerenc, CP Voltregà, Vilassar HC, CP Manlleu i CHP Bigues i Riells (El CP Malgrat s?ha retirat a última hora).
  • Grup B: HC Sferic, Reus Deportiu Miró, CP Vilanova, HC Alpicat, HC Palau Plegamans, Cerdanyola CH, CH Vila-sana i Caldes Recam Làser.

 

PRIMERA CATALANA MASCULINA

  • Grup 1A: GEiEG, FD Cassanenc, CH Farners, HC Ripoll, CP Voltregà, CH Lloret, CP Roda, CP Folgueroles i CH Palafrufell.
  • Grup 1B: CE Arenys de Munt, SD Espanyol, CH Ripollet, CP Malgrat Abaden, CHP Bigues i Riells, UE La Garriga, HC Sentmenat i PHC Sant Cugat.
  • Grup 2A: CP Sitges, CP Congrés-La Sagrera Es Mou, CP Monjos, Igualada HC, CH Castellet, HC Montbui, CE Cornellà i HC Sant Just.
  • Grup 2B: HC Valls, CN Reus Ploms, Andorra HC, CP Riudoms, CH Juneda, Lleida Llista Blava, CP Bell-lloc, CE Vendrell i Reus Deportiu Miró.

 

PRIMERA CATALANA FEMENINA

  • Grup únic: UE Horta, HC Palau Plegamans, Mollet HC, CP Cubelles, Igualada Femení HCP, CP Voltregà, HC Sferic, CP Vic, Cerdanyola CH, CP Roda, CHP Bigues i Riells i CH Mataró.

 

SEGONA CATALANA MASCULINA

  • Grup 1A: GEiEG, SHUM Frit Ravich, CP Jonquerenc, CH Olot, CH Sant Jordi Desvalls, FD Cassanenc i Girona CH.
  • Grup 1B: CP Vic, HP Tona, Caldes Recam Làser, HC Ripoll, CP Roda, CHP Sant Feliu i CP Centelles.
  • Grup 2A: Vilassar HC, CP Tordera, CH Arenys de Mar Vialser, CP Blanes Atlètic, Mollet HC i CH Mataró.
  • Grup 2B: HC Palau Plegamans, PHC Sant Cugat, CH Santa Perpètua, HC Sentmenat, Cerdanyola CH, UEH Barberà i CH Ripollet.
  • Grup 3A: HC Sant Just, CP Sitges, UE Horta, JMJ, FC Martinenc, CT Barcino i CP Congrés-La Sagrera Es Mou.
  • Grup 3B: CP Riudebitlles, CP Vilafranca Capital del Vi, CP Sant Ramon, CP Vilanova, Ribes CP, CP Cubelles i CP Calafell.
  • Grup 4A: Cambrils CH, CHP Amposta, HC Piera, SH Casal L?Espluga, CH Vila-seca, CH Cadí i HC Alpicat.
  • Grup 4B: CP Masquefa, HC Castellar, HC Sferic, CEH Sabadell, Molins de Rei 2015, CP Manresa i Club Olesa Patí.

 

SEGONA CATALANA FEMENINA

  • Grup A: Igualada Femení HCP, CP Cubelles, Reus Deportiu, HC Sferic, CH Castellet i CP Manresa.
  • Grup B: HP Tona, CH Arenys de Mar Vialser, PHC Sant Cugat, Cerdanyola CH, CHP Sant Feliu, CEH Sabadell, CP Malgrat Abaden i Girona CH.

 

TERCERA CATALANA MASCULINA

  • Grup A1: CH Arenys de Mar Vialser, Vilassar HC, UEH Barberà B, SHUM Frit Ravich, CP Taradell A, CP Centelles, Cerdanyola CH A.
  • Grup A2: CH Farners, CP Taradell B, CP Voltregà, UEH Barberà A, Hoquei Figueres, HC Salt i CHP Bigues i Riells.
  • Grup B1: HC Piera, CP Vilafranca, CP Vilanova, CP Calafell, PHC Sant Cugat, Ribes CP i CP Masquefa.
  • Grup B2: CN Reus Ploms, CH Cadí, CEH Olímpic Reus, CH Mollerussa Previntegral, Lleida Llista, HC Valls i CH Juneda.
  • Grup C1: HC Sant Just, FC Martinenc, HC Sferic, HC Sentmenat, Cerdanyola CH B, CP Congrés-La Sagrera Es Mou, Mollet HC i CH Santa Perpètua.
  • Grup C2: HC Montbui, UE Horta, CH Claret, Finved Capellades HC, CH Mataró, Igualada HC i CP Monjos.

Font: FCP

Els vermell-i-negres han quedat enquadrats en l'OK Lliga Plata Nord i buscaran finalitzar entre les 2 primeres posicions per retornar a l'elit.

El masculí del Patí Hoquei Club Sant Cugat buscarà retornar a l'OK Liga, màxima categoria estatal, després de quedar-se a les portes aquesta temporada. Així doncs, els vermell-i-negres debutaran a domicili davant el CP Tordera, el dissabte 10 d'octubre, i enguany competiran en l'OK Liga Plata Nord.

A més, el primer enfrontament que jugaran els santcugatencs a casa serà contra el SHUM Frit Ravich, en la 2a jornada de la competició, i durant la 1a volta, rebran a la ZEM Rambla del Celler al Manlleu Embotits Solà, el CP Vilafranca Capital Vi, el FINVED Capellades HC, el CAA Dominicos i el Deportivo Liceo.

D'altra banda, durant la 1a volta, els santcugatencs visitaran els camps de joc de l'RC Josaleta, l'HC Sant Just, el CP Areces Pavitek i el Compañia de Maria. Enguany, els santcugatencs tindran 5 desplaçaments a fora de Catalunya durant aquesta temporada: 3 a Galícia (Deportivo Liceo, el CAA Dominicos i el Compañia de Maria), 1 al País Basc (RC Josaleta) i 1 a Astúries (CP Areces Pavitek).

Així analitza Joan Carles Vadillo, tècnic vermell-i-negre, el calendari del seu equip: "És un grup complicat i molt competitiu, així que serà un any molt igualat. A més, nosaltres comptem amb un inici exigent aquesta temporada".

Igual que ja va passar la darrera temporada, els 2 conjunts que finalitzin en la primera posició de grup aconseguiran l'ascens a la màxima categoria estatal, mentre que els segons disputaran un partit de promoció amb 2 conjunts de l'OK Liga.

Amb tot, Vadillo es mostra ambiciós amb el nou projecte: "Nosaltres volem tenir opcions d'estar en la part alta de la classificació i retornar a l'OK Lliga. No obstant això, hi ha 3 o 4 equips més amb el mateix objectiu. Tinc la sensació que enguany es perdran més punts, així que acabarà primant la regularitat"...

Font: TOT Sant Cugat

Les santcugatenques tornaran a competir en la màxima categoria estatal i debutaran a casa davant el CP Voltregà.

El conjunt femení del Patí Hoquei Club Sant Cugat ja coneix l'ordre dels seus enfrontaments de cara a aquesta temporada, una temporada on competiran per segon any consecutiu a l'OK Liga Femenina. Així doncs, l'equip dirigit per Beto Borregán queda enquadrat en el grup B i debutarà enguany a casa davant el CP Voltregà, el dissabte 26 de setembre, conjunt que va finalitzar en la 4a competició la darrera temporada.

Per a Borregán, tècnic que iniciarà la 3a temporada al capdavant del conjunt vermell-i-negre: "Estem contents d'iniciar la competició a casa i volem començar molt forts i intentar sumar de 3 en 3 per guanyar tranquil·litat durant la temporada".

A més, les santcugatenques disputaran la 2a jornada també a casa, vers a l'Igualada Femení HCP, i durant la 1a volta, els altres equips que jugaran a domicili a la ZEM Rambla del Celler seran el CP Vilanova i el CP ENSECA Vila-Sana.

Per contra, les vermell-i-negres es desplaçaran durant la primera part de la competició per enfrontar-se a domicili al CHP Bigues i Riells, l'Areces Ecopilas Asturhockey i el Generali HC Palau Plegamans.

"Hem quedat enquadrats en un grup difícil, no obstant això nosaltres estem en una fase de consolidació i comptem amb noves incorporacions. Amb això, el nostre objectiu serà competir cada cap de setmana i ser ambiciosos sobre el camp" afegeix Beto Borregán.

D'altra banda, el grup A ha quedat format pel Magic Studio CP Manlleu, el Garatge Plana Girona CH, l'HC Borbolla, el CP Alcorcón, el Cerdanyola CH, el Telecable HC, l'ENE Oposiciones Cuencas Mineras i el CP Las Rozas.

En aquesta nova temporada, la Real Federació Espanyola de Patinatge ha decidit dividir la màxima categoria estatal en 2 grups, després que no hi hagués descensos la darrera temporada a causa la COVID-19 i l'HC Borbolla i l'Igualada Femení HCP siguin els equips nouvinguts.

Així doncs, els 4 primers de cada grup es classificaran per a lluitar pel títol, mentre que els 4 darrers de cada grup es jugaran la permanència. "Ens agradaria molt poder estar entre els 4 primers i poder lluitar pel títol. No obstant això, comptem amb un equip molt jove i els nostres rivals fa molts anys que juguen juntes" sentència Beto Berrogán...

Font: TOT Sant Cugat

pàgina  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >   >>
Iniciativa promoguda per:
© 2006 Sant Cugat Entitats