Entitats en xarxa - Sant Cugat Entitats - Notícies

 

Cercador

(dd/mm/aaaa)

Notícies

Imatge de complement
09/09/2020
Les lligues sènior masculina i femenina d'àmbit català ja tenen calendaris

Aquest dimarts, 8 de setembre, el Comitè Català d'Hoquei Patins ha fet públics els calendaris de totes les lligues de categoria sènior masculina i sènior femenina d'àmbit català de la temporada 2020-2021, que començaran el cap de setmana del 26 i el 27 de setembre i s'han hagut d'adaptar als protocols sanitaris dictats per la Secretaria General de l'Esport i l'Activitat Física (SGEAF) a conseqüència de la pandèmia de Covid-19.

Per seguir els protocols, els equips han estat distribuïts en grups per proximitat geogràfica i jugaran els partits d'anada i tornada contra el mateix rival en dues jornades consecutives per després tenir-ne una de descans abans de les dues següents i així successivament.

Després de la baixa d'última hora de CP Malgrat de Nacional Catalana femenina, en total hi ha 191 equips sèniors repartits en quatre categories masculines i tres femenines

Aquests són tots els grups de totes les categories, que ja tenen el calendaris actius a l'intranet eCompetició de la Federació Catalana de Patinatge.

 

NACIONAL CATALANA MASCULINA

  • Grup A: CP Voltregà, CP Manlleu, GEiEG, HP Tona, SHUM Frit Ravich, CH Olot, CH Caldes Recam Làser i CP Vic.
  • Grup B: HC Piera, HC Sentmenat, CE Noia Freixenet, CP Congrés-La Sagrera Es Mou, Cerdanyola CH, CH Vila-seca, Barça i CH Santa Perpètua.

 

NACIONAL CATALANA FEMENINA

  • Grup A: CH Mataró, CH Lloret, CP Jonquerenc, CP Voltregà, Vilassar HC, CP Manlleu i CHP Bigues i Riells (El CP Malgrat s?ha retirat a última hora).
  • Grup B: HC Sferic, Reus Deportiu Miró, CP Vilanova, HC Alpicat, HC Palau Plegamans, Cerdanyola CH, CH Vila-sana i Caldes Recam Làser.

 

PRIMERA CATALANA MASCULINA

  • Grup 1A: GEiEG, FD Cassanenc, CH Farners, HC Ripoll, CP Voltregà, CH Lloret, CP Roda, CP Folgueroles i CH Palafrufell.
  • Grup 1B: CE Arenys de Munt, SD Espanyol, CH Ripollet, CP Malgrat Abaden, CHP Bigues i Riells, UE La Garriga, HC Sentmenat i PHC Sant Cugat.
  • Grup 2A: CP Sitges, CP Congrés-La Sagrera Es Mou, CP Monjos, Igualada HC, CH Castellet, HC Montbui, CE Cornellà i HC Sant Just.
  • Grup 2B: HC Valls, CN Reus Ploms, Andorra HC, CP Riudoms, CH Juneda, Lleida Llista Blava, CP Bell-lloc, CE Vendrell i Reus Deportiu Miró.

 

PRIMERA CATALANA FEMENINA

  • Grup únic: UE Horta, HC Palau Plegamans, Mollet HC, CP Cubelles, Igualada Femení HCP, CP Voltregà, HC Sferic, CP Vic, Cerdanyola CH, CP Roda, CHP Bigues i Riells i CH Mataró.

 

SEGONA CATALANA MASCULINA

  • Grup 1A: GEiEG, SHUM Frit Ravich, CP Jonquerenc, CH Olot, CH Sant Jordi Desvalls, FD Cassanenc i Girona CH.
  • Grup 1B: CP Vic, HP Tona, Caldes Recam Làser, HC Ripoll, CP Roda, CHP Sant Feliu i CP Centelles.
  • Grup 2A: Vilassar HC, CP Tordera, CH Arenys de Mar Vialser, CP Blanes Atlètic, Mollet HC i CH Mataró.
  • Grup 2B: HC Palau Plegamans, PHC Sant Cugat, CH Santa Perpètua, HC Sentmenat, Cerdanyola CH, UEH Barberà i CH Ripollet.
  • Grup 3A: HC Sant Just, CP Sitges, UE Horta, JMJ, FC Martinenc, CT Barcino i CP Congrés-La Sagrera Es Mou.
  • Grup 3B: CP Riudebitlles, CP Vilafranca Capital del Vi, CP Sant Ramon, CP Vilanova, Ribes CP, CP Cubelles i CP Calafell.
  • Grup 4A: Cambrils CH, CHP Amposta, HC Piera, SH Casal L?Espluga, CH Vila-seca, CH Cadí i HC Alpicat.
  • Grup 4B: CP Masquefa, HC Castellar, HC Sferic, CEH Sabadell, Molins de Rei 2015, CP Manresa i Club Olesa Patí.

 

SEGONA CATALANA FEMENINA

  • Grup A: Igualada Femení HCP, CP Cubelles, Reus Deportiu, HC Sferic, CH Castellet i CP Manresa.
  • Grup B: HP Tona, CH Arenys de Mar Vialser, PHC Sant Cugat, Cerdanyola CH, CHP Sant Feliu, CEH Sabadell, CP Malgrat Abaden i Girona CH.

 

TERCERA CATALANA MASCULINA

  • Grup A1: CH Arenys de Mar Vialser, Vilassar HC, UEH Barberà B, SHUM Frit Ravich, CP Taradell A, CP Centelles, Cerdanyola CH A.
  • Grup A2: CH Farners, CP Taradell B, CP Voltregà, UEH Barberà A, Hoquei Figueres, HC Salt i CHP Bigues i Riells.
  • Grup B1: HC Piera, CP Vilafranca, CP Vilanova, CP Calafell, PHC Sant Cugat, Ribes CP i CP Masquefa.
  • Grup B2: CN Reus Ploms, CH Cadí, CEH Olímpic Reus, CH Mollerussa Previntegral, Lleida Llista, HC Valls i CH Juneda.
  • Grup C1: HC Sant Just, FC Martinenc, HC Sferic, HC Sentmenat, Cerdanyola CH B, CP Congrés-La Sagrera Es Mou, Mollet HC i CH Santa Perpètua.
  • Grup C2: HC Montbui, UE Horta, CH Claret, Finved Capellades HC, CH Mataró, Igualada HC i CP Monjos.

Font: FCP

 



Iniciativa promoguda per:
© 2006 Sant Cugat Entitats